Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-03-29 12:31:04

Zajęcia muzealne przy wystawie czasowej ,,Piotr Michałowski (1800-1855). Malarstwo i rysunek"

2017-03-2908:00 — 2017-05-21 Muzeum Okręgowe w Toruniu, Toruń

W Muzeum Okręgowym w Toruniu prezentowana jest monograficzna wystawa Piotra Michałowskiego, najwybitniejszego przedstawiciela polskiego malarstwa okresu romantyzmu. Niezwykle wrażliwy i ekspresyjny malarz ceniony jest przede wszystkim za przedstawienia ba

Cena biletu: brak informacji

W Muzeum Okręgowym w Toruniu prezentowana jest monograficzna wystawa Piotra Michałowskiego, najwybitniejszego przedstawiciela polskiego malarstwa okresu romantyzmu. Niezwykle wrażliwy i ekspresyjny malarz ceniony jest przede wszystkim za przedstawienia batalistyczne, portrety i niezwykle dokładne przedstawienia koni.

Prócz obrazów olejnych, na wystawie znajdują się również rzadko eksponowane rysunki i szkice artysty. Szkicownik towarzyszył Michałowskiemu niemal wszędzie; szkicował i notował podczas pobytów na wsi, podczas studiów w Krakowie i Getyndze, podczas licznych podróży po Europie. Wszechstronnie wykształcony Michałowski czerpał inspirację dla swoich obrazów nie tylko z otaczającego go świata, ale i z dzieł zgromadzonych w największych europejskich muzeach: obrazów Rembrandta, Velázqueza, van Dycka czy Holbeina.Przebieg zajęć:

1. Zapoznanie z wystawą.

2. Przybliżenie biografii artysty i jego najważniejszych dzieł.

3. Dlaczego szkic jest ważny w sztukach plastycznych? Czym różni się od rysunku? Czy szkic może być przestrzenny? Jakie są metody wykonywania szkiców i rysunków? - burza mózgów i dyskusja.

4. Szybkie szkice - ćwiczenia plastyczne polegające na wykonaniu szkicu obiektu, osoby, pomieszczenia w krótkim czasie.

5. Tworzenie własnego szkicownika - praca plastyczna.KOSZTY UCZESTNICTWA

Uczestnik lekcji opłaca bilet edukacyjny w cenie 6 zł od osoby.

Zgłoszenia na zajęcia przyjmuje Dział Edukacji Muzeum Okręgowego w Toruniu, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00, tel. 56 660 56 32, 56 660 56 06.

Miejsce wydarzenia

Logo: Muzeum Okręgowe w Toruniu

Muzeum Okręgowe w Toruniu

Rynek Staromiejski 1
87-100 Toruń

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus