Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Ostatnia aktualizacja: 2012-04-19 18:52:28
Logo: Muzeum Podróżników im. Tony Halika - Oddział Muzeum Okręgowego

Muzeum Podróżników im. Tony Halika - Oddział Muzeum Okręgowego

Właściciel?
Jesteś właścicielem lub menedżerem tego miejsca bądź firmy? Zweryfikuj swoje powiązanie i edytuj stronę.

Opis

Muzeum Podróżników im. Tony'ego Halika - muzeum powstałe dzięki staraniom Elżbiety Dzikowskiej, która przekazała kilkaset eksponatów ze wspólnych podróży z Tonym Halikiem.

Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika

W 2003 roku Muzeum zainaugurowało swoją działalność wystawą zatytułowaną Tony Halik. Urodziny dla przygody.

Jest oddziałem Muzeum Okręgowego w Toruniu, mieści się przy ulicy Franciszkańskiej 11, czynne codziennie oprócz poniedziałku. Od 1 maja do 30 września od godz. 11.00 do 17.00 Ceny biletów: normalny 8zł, ulgowy 5zł

W 1999 r. Elżbieta Dzikowska, przekazała pamiątki z podróży i wspólnych wędrówek, zmarłego w maju 1998 r. Antoniego Tony’ego Halika, Zarządowi Miasta Torunia, który z kolei powierzył Muzeum Okręgowemu zadanie stworzenia ekspozycji w przeznaczonym na ten cel zabytkowym spichrzu przy ul. Franciszkańskiej 11. Na zbiory Tony’ego Halika składa się z ponad 500 różnorodnych obiektów. Obok fotografii znalazły się w nim: egzotyczne nakrycia głowy, ceramika, broń, wyprawione skóry zwierzęce oraz pamiątki osobiste – dyplomy, legitymacje, a nawet metryka urodzenia. Obiekty te pochodzą ze wszystkich kontynentów – oprócz Antarktydy. Prezentowana wystawa ma cenne walory edukacyjne i wychowawcze, ukazując nie tylko źródło pochodzenia obiektów, ale również ich użyteczność.

Część obiektów dokumentuje dorobek pisarski podróżnika oraz popularność programów pt. Pieprz i wanilia.

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Mapa

większa mapka